Bursa Emax Kaplama

Bursa Emax Kaplama

Bursa Emax Kaplama

Farklı bir seramik türü olan Emax günümüz estetik diş hekimliğinin gülüş makyajı uygulamalarında başrolü oynamaktadır.

Bursa Emax diş kaplama son derece ışık geçirgenliğine sahip olan ve beyaz rengin tüm detaylarını iletebilen E-max porselenler kliniğimizde dijital ve estetik uygulamalarda sıklıkla tercih edilen malzemelerdir. Özellikle alt ve üst çene birlikte yapıldığında hastanın gülüşünü ve yüzünü tepeden tırnağa değiştirebilen bu porselenler hastalarımızın sıklıkla tercih ettiği estetik uygulamalardır.

Uygulama profesyonel ekibimiz tarafından hastalarımızın fotoğraf ve videolarının çekilmesi ile başlar. Dijital ortama aktarılan bilgiler ile hastamıza uygun tasarımlar kısa sürede yapılır ve tedavi öncesinde hastamızın sahip olacağı gülüşün ana hatları belirlenir. Hastalarımıza geriye kalan dişlerinin ne kadar beyaz olduğunu seçmek ve tatillerinin tadını çıkarmak olacaktır.

Dişlerimin Şeklinden, Renginden ve Gülüşümden Memnun Değilim. Ne yapabilirim?

Bursa'nın her bir bölgesinden birçok hastamız benzer şikayetlerle kliniğimize gelmekte ve tedavi edilmektedir. Kliniğimizde tedavi gören hastalarımızın başta renk, şekil, diş eksikliği, kırık, çürük olmak üzere dişlerindeki estetik bozulma sonucu mükemmel bir estetiğe kavuşmuş hastalarımızın mutluluğunu paylaşmak Fk Dent ekibi için büyük bir onur ve mutluluktur. Bu gibi durumlarda diş hekimimiz tedavi öncesi hastalarımızı detaylı bir şekilde değerlendirerek size en uygun renk, şekil ve malzemeyi kullanarak tedavinizi tamamlar. Gülüşünüz için zirkonyum, E-max kuron, lumineer kaplamalar veya diğer porselen seramikler kullanılmaktadır. Artık yeni bir gülümsemeniz ve hayatınız var.

E-max Kron veya Kaplama Dişlerime Kaç Gün İçerisinde Uygulanır?

Bu tedaviler merkezimizde tamamen dijital olarak tasarlanıp elde edildiğinden süreç klasik ve eski yöntemlere göre çok daha hızlı ve hatasız gerçekleşmektedir. Zirkonyum, E-max kronlar veya lumineer kaplamalar için ortalama tedavi süreniz 5-7 gündür.

Tedavi Sırasında Dişlerimde Ne Kadar Madde Kaybı Olacak?

Madde kaybı metal destekli porselen kaplamalarla aynıdır. Normal diş yüzeyinden 1 veya 2 mm kesilir. Düzeltme operasyonları lokal anestezi altında yapılır ve ardından sıcak ve soğukta karıncalanmayı önlemek için diş renginde geçici kaplama yapılır. Hastaların çok azında hafif bir karıncalanma görülür ve sorunsuz bir şekilde işlem tamamlanır.

Bu Tedavi Ne Kadar Sürer?

Sağlıklı diş etine sahip hastalarda 1 hafta içerisinde ve toplam 3 seansta tamamlanır. Hastalara göre hem diş hekimi hem de hasta memnun olana kadar birkaç prova daha yapılabilir.

E-max Kaplamanın Kırılması veya Düşmesi Yaygın Bir Durum Mudur?

Ters ve aşırı kuvvet uygulanması halinde kırılma ve çatlamalar meydana gelebilir ancak bu ihtimal sağlam dişte de aynıdır. Kliniklerde büyük oranda tamir edilebilmektedir. Kaplamanın altındaki diş zamanla çürümeye başlar ve malzeme kaybı oluşursa düşebilir. Bu gibi durumlarda mümkünse diş tedavi edilir ve kaplama tekrar yapıştırılır.

Gizlilik Politikası Çerez Politikası Copyright © 2022 FK DENT Tüm Hakları Saklıdır.