Fluor Uygulaması

Fluor Uygulaması

Fluor Uygulaması

Fluor Uygulaması

Fluor Uygulaması Nedir?

Fluor uygulaması, minenin yapı taşını güçlendirerek dişi çüürüklere karşı daha dirençli hale getirme işlemidir. Fluor uygulaması tüm dişlere uygulanabilmektedir. Fluor uygulaması doğru şekilde uygulandığı takdirde insana hiç bir zararı ve yan etkisi bulunmaz. Bursa Osmangazi Dikkaldırım FK DENT Diş Kliniği olarak yoğun bir şekilde hastalarımıza fluor uygulaması yapmaktayız.

Fluor Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fluor uygulaması özel olarak hazırlanan fluor preparatlarını tükürükten arındırılmış diş yüzeylerine özel fırça yardımıyla sürülerek yapılmaktadır. Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği olarak fluor uygulamasında uzmanlaştığımız bu yöntemi kullanmaktayız. Fluor uygulaması süt dişi tedavisi olarak da bilinir ve işlemin gerçekleşmesi ortalama 5-10 dakika sürmektedir. Fluor uygulaması sonrası süt dişleri daha sağlam bir yapı kazanır.

Fluor Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fluor uygulaması sonrasında 1 saat boyunca yemek yememeli ve sıcak soğuk içecek tüketmemelisiniz. Fluor uygulaması yapıldıktan 24 saat sonrasına kadar da süt ve süt ürünlerini tüketmemeye özen göstermelisiniz. Buna dondurma ve çikolata da dahildir.

Unutmamalıdır ki Fluor uygulaması sonrasında süt ve süt ürünlerinin tüketilmesi uygulamanın etkisini zayıflatacaktır. Bursa Osmangazi FK DENT Dil Kliniği diğer ağız ve diş sağlığı tedavilerinde olduğu gibi fluor uygulamasında sa ücretsiz takip hizmeti vermektedir.

Gizlilik Politikası Çerez Politikası Copyright © 2022 FK DENT Tüm Hakları Saklıdır.