İmplant

İmplant

İmplant

İmplant

İmplant Nedir?

İmplant işlemi eksik diş veya dişler için kemiğin içerisine yerleştirilen titanyum vidaları ile tutturulan taklit dişlerdir. Bursa Osmangazi Dikkaldırım FK DENT Diş Kliniği olarak en yogun uyguladığımız tedavilerden biri implant tedavisi olmaktadır. İmplant diş, İmplant işleminde kullanılan titanyum vidaları vücutta herhangi bir yan etki ve alerjiye neden olmadığı için en çok kullanılan implant yöntemidir. İmplant fiyatları yapılacak tedavi uygulaması yoğunluğuna göre değişecektir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

İmplant tedavisinin süreci hastaya göre değişiklik gösterebilir. İmplantasyon kanaması tedavi sonrası bazı durumlarda meydana gelebilir. Kanama olduğunda diş hekiminiz işe görüşmelisiniz. Bazı implant tedavilerinde All On Four implantı uygulanırken hasta aynı gün protezi kullanmaya başlayabilir. Bazı implant tedavilerinde ise ek cerrahi gerektirdiği gibi bu süreç uzayabilir. Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği olarak uygulanacak implant tedavi seçeneğini muayene sonrası sizlerle istişare ediyoruz. Tedavide kulanılacak implant markaları da önemlidir. İmplant yapımı, İmplant üst çenede ortalama 3 ay iken alt çenede ise ortalama 2 aylık bir sürede kaynaması tamamlanmaktadır.

İmplant Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • İmplant tedavisinde sonra 2-3 saat boyunca sıcak soğuk fark etmeksizin yiyip içmemeye özen göstermelisiniz. Özellikle implant tedavisi sonrasında 24 saat sonrasında sıcak içeceklerden uzak durmalısınız. Daha sonrasında ise soğuk yiyecekler tüketmeye başlayabilirsiniz.
  • İmplant tedavisi sonrasında ağızdan kan gelmesi hatta sabah uyandığınızda yastığınızda kan izleri olması oldukça normal bir durumdur. İlk 24 saat implant tedavisi sonrasında diş fırçalama, tükürme veya gargara işlemlerinden kaçınmalısınız.
  • Diş hekiminin İmplant tedavisi sonrasında önerdiği antibiyotik veya ağrı kesici size belirtilen ölçüde kullanabilirsiniz, alkol ve sigaradan kaçınmalısınız.
  • Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği olarak implant tedavisi uyguladığımız hastalarımıza tedavi sonrasında detaylı olarak bilgilendirme yapmaktayız.

İmplant Tedavisi Herkese Uygulanır mı?

Sağlık durumu ve kemik gelişimi tamamlanan herkes için implant tedavisi uygulanabilir. Kemik gelişimi kadınlarda ortalama 15-16 yaş iken erkeklerde 17-18 yaş aralığıdır. Yapılan araştırmalarda implant tedavisi yaşlılar için bir risk teşkil etmemektedir. Bu sayede implant tedavisinde kemik gelişimini tamamlayan gençler ve ileri yaştaki hastalar için uygulanmaktadır.

Bursa'nın En İyi Diş Kliniği FK DENT Diş Kliniği olarak, bugüne dek yüzlerce hastamızı implant tedavisi ile güler yüzle uğurlamış olmaktan gurur duyuyoruz.

Gizlilik Politikası Çerez Politikası Copyright © 2022 FK DENT Tüm Hakları Saklıdır.