Çene Kisti Cerrahisi

Çene Kisti Cerrahisi

Çene Kisti Cerrahisi

Çene Kisti Cerrahisi Nedir?

Çene Kisti Cerrahisi, ağızda oluşan ''odontojenik'' kistlerin, yani dişi oluşturan dokularda oluşan kistlerin tedavisi amacı ile geliştirilmiş bir cerrahi alandır. Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği olarak, kliniğimizin son teknoloji ekipmanları ve alanında en iyi olan diş hekimlerimiz ile çene kisti cerrahisi alanında başarılı operasyonlar yaparak hastalarımızı güler uyüzle uğurlamaktan gurur duyuyoruz.

Çene kistleri diş kökünde de oluşabilmektedir. Dişi oluşturan dokularda meydana gelen kistler, ağrı ve şişliğe de sebep olurken, hasta yaşadığı durumdan rahatsız olabilir. Bununla birlikte tam tersi bir durum olarak, bu kistler fark edilmeden oluşabilir ve zamanla büyüyebilir. Çene kistinin geliştiği ağız içerisindeki bölgeye ve büyüklüğüne bağlı olarak, tedavi yöntemleri de oldukça farklılık gösterirken, bu kistlerin Çene Kisti Cerrahisi ile uzman hekimlerce alınmaları gerekmektedir. Çene kisti ameliyatı olanların yorumları, tedavi süreci hakkında bir ön görü sahibi olmanız anlamında önemlidir.

Çene Kistleri Ne Tür Sorunlara Yol Açar?

Çene Kistleri Alınmadan Bırakılabilir mi?

Çene Kistlerinin Sağlığa Olumsuz Etkileri Nelerdir?

Çene kisti ameliyatı, kist oluşu tespit edildikten sonra gerekebilir. Çene kistleri genellikle iyi huylu ve yavaş büyüyen oluşumlardır, fakat yine de en kısa sürede müdahale edilmediği takdirde ciddi sorunlara yol açabilir. Bu kistler; sinüs, burun boşluğu, sinir gibi normal anatomik boşluklara zarar verebilmektedir. Daha ileri seviyesinde, kötü huylu tümöre de dönüşme olasılığı mevcuttur. Dolayısıyla, kist varlığının tespit edilmesi durumunda, Çene Kisti Cerrahisi ile alınması sağlığın riske edilmesini engelleyecektir.

Çene Kisti Cerrahisi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle çene kisti için yapılan muayenede, kistle ilişkili olduğu saptanan diş bulunduğunda, kanal tedavisi yapılarak dişin kurtarılması hedeflenir. Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği olarak birinci öncelikli hedefimiz her zaman hastamızın ana dişini korumak olmuştur. Çene kistinin olduğu bölgedeki diş eti, anestezik jellerle uyuşturularak, işlemin ağrısız olarak yapılabilmesi için gerekli zemin hazırlanır. Kiste ulaşmada ana yöntem, mümkün olan en az diş etinin ve kemik dokusunun kaldırılması ile kiste müdahale etmektir. Çene kisti ameliyatı fiyatı yapılacak işleme göre değişebilir.

İlgili bölge, kistin alınmasını müteakip, Çene Kisti Cerrahisi ile temizlenerek dikişlerle kapatılır ve iyileşmesi için bırakılır. Kistten alınan parça patoloji laboratuvarında incelenmelidir. Çene kisti çok büyük boyutlarda değilse, bu yöntem uygun olacaktır, fakat kist büyük boyutlara ulaşmışsa ve ufak bir müdahale ile alınamayacaksa, genel anestezi altında alınması gerekebilir. Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği, gerek genel gerek lokal anestezi ile yapılacak çene kisti cerrahisi operasyonlarında son teknoloji ekipmana sahiptir.

Çene Kist Operasyonu Ağrılı Bir İşlem midir?

Çene Kist Operasyonu ağrılı bir işlemdir demek her zaman doğru olmayacaktır. Bu operasyonun, diş çekimi ve implant gibi işlemlerden ağrı olarak pek farklı olduğu söylenemez. Diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi en doğru yönlendirmeyi uzman doktorumuz yapacak ve duruma göre antibiyotik, ağrı kesici ya da antiseptik gargaralar kullanmanızı önerebilecektir.Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği uzman diş hekimimiz süreç hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

Şunlara da Göz Atın:

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir

Diş Gıcırdatma Nedenleri ve Tedavisi

Gece Plağı Nedir

Ağız Kuruluğu Nedenleri ve Tedavisi

Diş Apsesi Nedir Nasıl Tedavi Edilir

Kırık Diş Tedavisi

Kompozit Dolgu Tedavisi

Bursa Diş Taşı Temizliği Fiyatları

Gizlilik Politikası Çerez Politikası Copyright © 2022 FK DENT Tüm Hakları Saklıdır.