Diş Protezi

Diş Protezi

Diş Protezi

Diş Protezi Nedir?

Diş Protezi Nasıl Kullanılır?

Diş protezi, ağızda çeşitli sebeplerle kaybedilen dişlerin, biyolojik olarak uyumlu materyallerle, yerine konma işlemidir. Bozulmuş olan estetik ve çiğneme fonksiyonunun onarılmasında veya hiç diş kaybı olmaksızın, estetik amaçla yapılabilir.

FK Dent Diş Kliniği olarak, Diş Protezi bünyemizde bulunan protez uzmanlarımız ve, Protetik Diş Tedavileri Bilimine hâkim uzman hekimlerimizle, en etkili protez uygulamaları hizmetini vermek için, büyük bir özveri ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Halk arasında takma protez diş olarak bilinen diş protezlerinin, diş kısımları için genellikle porselen kullanılır, bunun en temel sebebi porselen ve diş minesi yapılarının çok benzer olmalarıdır. Diş temeli olan damak kısmında yapılacak uygulama farklılık arz edebilmektedir. Protezin hassas bağlantılı protez diş, sabit protez diş veya hareketli protez diş gibi, protez cinsi belirlendikten sona, protezin damak kısmı, metal, akrilik reçine veya polimer gibi maddelerden yapılabilmektedir.

Diş protezinde bir diğer önemli bir konu diş protezi kullanımıdır. Her insanda olduğu gibi, yeni bir şeye alışmak zaman alabilir. Ancak, alıştıktan sonra hayat ve beslenme kalitenizi yükseltecek olan protez dişler için, bakım yapmak da ayrıca önemlidir. Protezin cinsi belli olduktan sonra, hekiminizin size önereceği bakım malzemeleri ile her gün yapılacak iyi bir bakım, protezinizin ömrünü uzatacak ve daha kaliteli bir kullanım sunacaktır.

Gizlilik Politikası Çerez Politikası Copyright © 2022 FK DENT Tüm Hakları Saklıdır.