Estetik Dolgu

Estetik Dolgu

Estetik Dolgu

Estetik Dolgu Nedir?

Estetik dolgu, diş renginde dolgu malzemesi kullanılarak daha estetik bir görünüm elde etmek için gülüş tasarımının elde edilmesine denilmektedir. Dolgu yapıldıktan sonra halojen ışık kullanılarak sertleşmesi ve dişe bağlanması sağlanır.

Estetik dolgu en çok belli olmaması ve doğal durması sebebiyle tercih edilmektedir. Şekil ve renk olarak kendi dişinizden ayıramamanız en çok tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Hali hazırda kullandığınız siyah dolgularınızı da estetik dolgu ile tek seansta değiştirebilirsiniz.

Estetik Dolguların Ömrü Ne Kadar?

Önceki yıllarda metal dolgular daha sağlam olduğu için daha çok tercih edilirken günümüzde teknolojinin gelişmesiyle, estetik dolgular, metal dolgulardan daha sağlam bir hale gelerek tercih edilen dolgu haline geldi.

6 aylık kontrollerinizde diş hekiminiz uygun gördüğü durumlarda dolgu bakımınızı yaparak cilalama yapabilir. Temiz ve bakımlı bir kullanımla uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Estetik Dolgu mu? Yoksa Porselen Kaplama mı?

Her zaman dişin doğal yapısının korunmasından yana olan diş hekimleri mümkün olduğunca size en uygun olan öneride bulunacaktır. Eskiden porselen kaplama yapılması gereken durumlarla daha sık karşılaşılırken günümüzde artık bu durumlar minimuma inerek estetik dolgularla diş sağlamlaştırılarak uzun yıllar kullanımı sağlanmaktadır.

Gizlilik Politikası Çerez Politikası Copyright © 2022 FK DENT Tüm Hakları Saklıdır.