Retainer Teli

Retainer Teli

Retainer Teli

Ortodontik tedaviniz bittiğinde, ortodontistiniz elde edilen tedavi sonucunu yerinde tutmanız için size bir retainer teli sağlayacaktır. Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği olarak, Bursa'nın en iyi ortodontisti ile bugüne dek yüzlerce hastamızı sağlıklı gülümsemeleri ile kavuşturmuş olmaktan gurur duyuyoruz.

Her ortodontik tedavi üç bölümden oluşur

Teşhis: Ortodontist röntgen ve fotoğraf çeker, sizinle diş geçmişinizi tartışır ve dişlerinizi kontrol eder ve ısırır. Ortodontist bu bilgilerden sonra durumunuz için kapsamlı bir teşhis koyar ve istenen sonuçları elde etmek için benzersiz bir tedavi planı oluşturur.

Tedavi: Diş telleri veya şeffaf plaklar gibi bir ortodontik aparey kullanarak, ortodontist her dişin hareketini yakından izleyerek dişlerinizi dikkatli bir şekilde doğru pozisyonlarına yönlendirir. Tedavi aşamasında diş çekimi gibi ek müdahaleler gerekebilir.

Pekiştirme: Tedavi tamamlandığında, ortodontist, tedavinin sonuçlarını sağlam tutmak için size bir retainer teli sağlayacaktır. Tutma, aslında bakımın en önemli kısmıdır, çünkü uygun şekilde tutma olmadan tedavi sırasında elde edilen kazanımlar başarısız olacaktır.

Retainer teli nedir?

Retainer teli, ortodontik tedaviden sonra müdahalenin sonuçlarını korumak için kullanılan bir apareydir. Birkaç farklı Retainer teli vardır, ancak her biri tedavinin faydalarını "korumak" ve dişlerin hizadan çıkmasını önlemek için kullanılır. Gülümsemenizi yerinde tuttuğu ve dişlerinizi sağlıklı tuttuğu için tedavinizin en önemli parçalarından biri olarak kabul edilir. Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği Ortodontistinizin önerdiği Retainer teli ne olursa olsun, gülüşünüze yaptığınız yatırımı ortodontik tedavi ile korumak için talimatları doğru uyguladığınızdan emin olun.

Retainer teli çeşitleri

daimi

Daimî Retainer Teli

Daimî Retainer Teli gerçekten "daimî" değildir. Bunun yerine dişlerinize arka taraftan (dilinizin onlara dokunduğu yer) yapıştırılır (yapıştırılır) ve hareket etmeyecek şekilde ön dişleri birbirine bağlar. Ortodontistiniz tarafından takılabilir veya çıkarılabilir.

Genel olarak, Daimî Retainer Teli, (tedavinizin özelliklerine bağlı olarak) üst ve/veya alt dişlerinizin arkasına yapıştırılan ince bir teldir. Bu nedenle kalıcı tutucunun diğer adı lingual teldir. Tel, dişlerinizin arka tarafında görünmez, böylece Daimî Retainer Teli, yeni gülüşünüzü kesintiye uğratmadan ortodontik tedavinizin sonuçlarını korur. Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği olarak yaygın bir şekilde uyguladığımız retainer teli kalıcı olan olmaktadır.

Daimî Retainer Teli gerektiğinde çıkarılabilir. İnsanlar genellikle gülümsemelerine, sağlıklarına veya rahatlıklarına herhangi bir rahatsızlık vermeden uzun yıllar Daimî Retainer Teli takarlar.

hawley

Hawley Retainer Teli

Bir Hawley Retainer Teli orijinal tutucudur: ağzınızın çatısına veya havzasına kalıplanmış plastik bir plakanın birleşimi, dişlerinizin üzerinden geçen bir tele bağlıdır. Hawley tutucunun özel uyumu dişlerinizi yerinde tutar, ortodontik bakım tamamlanır. Hawley tutucunun kullanımı kolaydır, takması rahattır ve belirtildiği şekilde kullanıldığı sürece gülümsemenizin sonuçlarını korumada son derece etkilidir.

essix

Essix Retainer Teli

Essix Retainer Teli, bir tür plastik tutucudur. Dişlerinize tam olarak oturması için özel olarak tasarlanmış bir dizi üst ve alt şeffaf kalıplı plastik hizalayıcıdan oluşur.

Ortodontistiniz tarafından özel olarak takılarak, diş telleri veya Invisalign şeffaf plaklar gibi ortodontik bakım ile tedavi sonuçları elde edildikten sonra dişlerinizi yerinde tutarlar. Her iki tedavi biçiminden sonra da Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği ortodontistiniz tarafından size bir Essix Retainer Teli reçete edilebilir.

vivera

Vivera Retainer Teli

Bir Invisalign Vivera Retainer Teli, Essix tutucusuna benzer: üst ve alt dişlerinize tam olarak oturması için özel olarak oluşturulmuş bir dizi şeffaf hizalayıcı tutucudur. Ancak Vivera'nın Essix tutuculara göre bir üstünlüğü vardır: Vivera tutucuları, Invisalign tarafından patenti alınmış, SmartTrack adı verilen, daha uzun süre dayanan ve genel Essix tutuculardan daha iyi performans gösteren özel olarak tasarlanmış bir malzemeden yapılmıştır.

Vivera Retainer Teli, Invisalign şeffaf plak tedavisinin bir parçası olarak kullanılır. Dişleriniz ve ısırmanız için en iyi sonuçları elde etmek için Invisalign tedavisini bitirdiğinizde, Vivera tutucular, kalıcı sağlıklı ve mutlu bir gülümseme için bu sonuçların yerinde kalmasına yardımcı olur. Vivera tutucu genellikle tedavi maliyetlerinden ayrı bir maliyettir.

Vivera Retainer Teli, patentli malzeme ile özelleştirilmiş tutucular oluşturmak için gereken titiz laboratuvar çalışmaları nedeniyle Essix tutucularından daha pahalıdır. Bununla birlikte, Vivera tutucular, tutarlı, uzun süreli kullanım için 4 set (toplam 8 tutucu) sağlayarak uygun maliyetli bir şekilde paketlenir, bu nedenle Vivera tutuculara yatırım yapmak, gülümsemeniz ve sağlığınız için harika bir seçimdir. Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği olarak yaygın olarak önerdiğimiz retainer teli çeşitlerinden biri Vivera Retainer Telidir.

Birçok ortodontist, Essix tutucuya kıyasla Vivera'nın uyumunu ve etkinliğini tercih eder ve birçok hasta da uyumunu tercih eder.

Retainer Teli Fiyatları

Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği en etkili ve en kalıcı tedavi seçeneklerini en uygun fiyatlarla buluşturması ile Bursa'da ön plana çıkmaktadır. Bursa Retainer teli fiyatları yukarıda ifade edilen retainer teli çeşitlerine, diş kliniğinizin uygulayacağı fiyat politikasına ve ortodontistinizin tecrübe seviyesine göre değişebilmektedir. Kalıcı Retainer Teli orijinal kurulumu, diş tellerinin veya şeffaf plakların toplam maliyetine dahil edilmelidir.

Retainer teli kırılır veya düşerse ve değiştirilmesi gerekiyorsa, bu maliyet orijinal ortodontik bakım maliyetinden ayrı olacaktır. 2022 yılı için retainer teli fiyatları 1500 TL ila 3000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniğinde yapılacak muayene sonrası izlenecek ortodonti tedavisi ve fiyatlandırma konularında detaylı bilgi verilecektir.

Şunlara da Göz Atın:

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir

Diş Gıcırdatma Nedenleri ve Tedavisi

Gece Plağı Nedir

Ağız Kuruluğu Nedenleri ve Tedavisi

Diş Apsesi Nedir Nasıl Tedavi Edilir

Kırık Diş Tedavisi

Kompozit Dolgu Tedavisi

Bursa Diş Taşı Temizliği Fiyatları

Gizlilik Politikası Çerez Politikası Copyright © 2022 FK DENT Tüm Hakları Saklıdır.