Zirkonyum Diş Kaplaması

Zirkonyum Diş Kaplaması

Zirkonyum Diş Kaplaması

Zirkonyum Diş Kaplaması

Bursa Osmangazi Dikkaldırım FK DENT Diş Kliniği olarak yoğun bir şekilde uyguladığımız tedavilerden birisi Zirkonyum Diş Kaplaması işlemidir.

Zirkonyum Diş Kaplaması Nedir?

Zirkonyum diş kaplaması genellikle seramik ve porselen malzemelerden yapılan dişin görünümünü güzelleştiren sağlam ve parlak elementtir. Diş hekimlerinin sıklıkla tercih ettiği zirkonyum diş kaplaması, estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen hastalar için kullanılmaktadır. Bursa'da ve Osmangazi'de oldukça yaygın olarak uygulanmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Faydaları Nelerdir?

  1. Doğal görünümleri sayesinde ana dişlere benzeyen zirkonyum diş kaplamasıdır.
  2. Kırılması ve çatlaması zor olan zirkonyum diş kaplaması uzun yıllar kullanıma uygundur.
  3. Sıcak ve soğuk yiyecek veya içeceklere karşı hassasiyet geliştirmemesi sayesinde sorunsuz kullanım sağlar.
  4. Kolaylıkla şekil alma özellikleri sayesinde beyaz renge kolaylıkla döndürülebilirler.
  5. Zirkonyum diş kaplamasının içerisinde metal bulunmaz.

Zirkonyum Diş Kaplamasının Zararları Var mı?

Hastanın diş aralıkları uzun ise yani diş boşlukları fazla olduğu durumlarda zirkonyum diş kaplaması uygun görülmemektedir. Bir diğer dezavantajı ise metal destekli kaplamalara oranla fiyatı yüksektir.

Zirkonyum Diş Kaplamasında Renk Değişikliği Olur mu?

Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği olarak bugüne dek uyguladığımız zirkonyum diş kaplama işlemlerinde renk değişmesi yaşanmamıştır. Diş hekiminin tavsiyelerine uyulduğu takdirde renk değişikliği görülmemektedir. Uzun süreli kullanımlarda boyalı gıda ve içeceklerde zamanla sararmalar görülmesi durumunda ise diş hekimi tarafından beyazlatma işlemi yapılır.

Zirkonyum Diş Kaplaması Ne Kadar Dayanıklıdır?

Zirkonyum diş kaplamasının direnci dişlere oranla daha fazladır. Bu yüzde sağlam ve güçlü yapıda olmaları sayesinde uzun ömürlü kullanıma uygundur. Bursa Osmangazi FK DENT Diş Kliniği zirkonyum diş kaplamalarının ömrü oldukça uzun olmaktadır. Fakat olası kaza, travma ve ağıza alınacak şiddetli darbe sonucunda zirkonyum diş kaplamasında kırılma görülebilir. Bu yüzden dikkatli olmalısınız.

Gizlilik Politikası Çerez Politikası Copyright © 2022 FK DENT Tüm Hakları Saklıdır.